Imuniteto stiprinimas žiemos laikotarpiu

Imuniteto stiprinimas žiemos laikotarpiu

Imunitetas yra susijęs su visu mūsų gyvenimu

Kas turi įtakos mūsų imunitetui ir kaip jį stiprinti,(laikraščio Šiauliai plius žurnalistams) pasakoja žinoma Lietuvos žolininkė Jadvyga Balvočiūtė:
– Susergame pirmiausia todėl, kad neišsimiegame, gyvename nuolatinėje įtampoje. Nuo to kenčia ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Taip pat svarbus judėjimas. Seniau žmonės būdavo priversti judėti – juk nebuvo mašinų. Dabar jaunimas vargu ar žino prakaito skonį... Aišku, nereikia persitempti, bet judėjimas, grynas oras labai gerai veikia mūsų imunitetą.
Imunitetui taip pat labai svarbi mityba. Organizmas taip jau sukurtas, kad jame vyksta visi procesai, kurie ir turi vykti.
Tačiau netinkamai maitindamiesi, galime šiuos procesus iškreipti,o tuomet prasideda įvairūs susirgimai bei ligos. Beje, manau, jog atitinkami reikalavimai turėtų būti keliami ne tik maisto produktams, bet ir drabužiams – kad mergaitės nuo pat mažens nedėvėtų itin aptemptų arba kūno nedengiančių rūbų, sintetikos. Tuomet jų organizmas, o taip pat ir imunitetas, vystysis natūraliai.
Apskritai imunitetas yra susijęs su visu mūsų gyvenimu, todėl turime savyje ugdyti atsakomybės jausmą už aplinką ir už mus supančius žmones, kurti ekologiškus ryšius su gamta ir meile paremtus santykius tarpusavyje.
O kalbant apie augalus, imunitetą padeda stiprinti įvairios arbatos, žolių vonios. Reikėtų džiaugtis, kad turime tokį augalą kaip vingiorykštė, kuris yra labai naudingas mūsų imunitetui. Iš tiesų būtų galima paminėti daug arbatų: ir mėtų, ir medetkų, ir ežiuolės, ir, aišku, vaistines ramunes. Nebijokime pasinaudoti ir laukiniais augalais, pavyzdžiui, bruknių arba žemuogių lapais, iš kurių galime daryti arbatas. Taip pat pušų arba eglių spygliais, kurie susmulkinti taip pat tinka arbatoms bei vonioms – gausime labai daug naudos. Netgi toks paprastas dalykas kaip alksnio kankorėžiukai gali pagelbėti
stiprinant imunitetą, papildant organizmą naudingaisiais elementais (Se, Zn ir kt.), šalinant uždegimus, stabdant kraujavimą.
Tik reikia mokėti augalus pasirinkti. Ypač svarbu atkreipti dėmesį į skrandį. Jei, pavyzdžiui, yra padidėjęs jo rūgštingumas, tuomet kai kurie augalai gali skrandį dar labiau sudirginti. Todėl kiekvienu atveju augalai turi būti individualiai pritaikyti– tam reikia žinių ir teisingos informacijos.